Położna Marta Boguta

Nazywam się Marta Boguta

Jestem położną od 2012 (nieoficjalnie od dnia, gdy jako mała dziewczynka przejrzałam wielką książkę-poradnik dla rodziców i chłonęłam kolejne obrazki rosnącego w brzuchu człowieka ☺), doświadczenie zawodowe w okresie studiów zdobywałam w warszawskich szpitalach oraz poza granicami naszego kraju - korzystając z programu Erasmus. W okresie studenckim zajmowałam się również edukacją seksualną młodzieży działając z ramienia Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego.

Wraz z ukończeniem studiów rozpoczęłam pracę w Centrum Medycznym „Żelazna” i do tej pory zasilam szeregi położnych świętej Zofii. Prowadzę również zajęcia w warszawskich szkołach rodzenia.

Od 3 lat jestem również Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, zajmuję się wspieraniem kobiet w okresie laktacji, wspieram w początkach macierzyństwa.

O sobie prywatnie: jestem żoną, mamą dwójki dzieci - Piotrka i Ady, uwielbiam szydełkować (tak, tak! Długie karmienia uczą cierpliwości), grać w gry planszowe i spotykać się z ludźmi.

Praca jest moją pasją, czerpię energię ze spotkań z drugim człowiekiem. Głęboko wierzę, że wiedza daje spokój, a pierwsze kroki w rodzicielstwie nie muszą się wiązać ze stresem. Towarzyszenie kobietom i wsparcie na każdym etapie ich życia stanowi dla mnie istotę mojego zawodu.

Marta Boguta
Zdjęcie z mojej ciąży

Sprawdź co mogę Ci zaoferować