Położna Marta Boguta

Cennik

Poradnictwo laktacyjne

 • Wizyta laktacyjna z dojazdem do domu na terenie Legionowa oraz okolicy
  (Wieliszew, Serock, Nowy Dwór Mazowiecki oraz Warszawa Żerań i Białołęka)
  250 zł
 • Wizyta kontrolna
  200 zł
 • Przygotowanie do karmienia piersią (spotkanie 1,5h)
  150 zł
Więcej

Wizyty pielęgnacyjne

 • Wizyta pielęgnacyjna (1,5-2h) z dojazdem do domu na terenie Legionowa oraz okolicy
  (Wieliszew, Serock, Nowy Dwór Mazowiecki oraz Warszawa Żerań i Białołęka)
  250 zł
 • Pakiet 3 wizyt pielęgnacyjnych
  650 zł
Więcej

Edukacja nastolatków

 • Spotkanie indywidualne (2h)
  200 zł
 • Możliwość zorganizowania warsztatów dla większej grupy
  – zapraszam do bezpośredniego kontaktu w celu omówienia szczegółów
Więcej

Indywidualna szkoła rodzenia w miejscu zamieszkania

 • 2 spotkania x 3h
  700zł
 • PAKIET 2 spotkanie x 2h oraz 2 wizyty pielęgnacyjne po porodzie (2x1,5h)
  1000 zł
 • Możliwość modyfikacji według potrzeb – zapraszam do bezpośredniego kontaktu
Więcej

Porady laktacyjne

Doświadczasz problemów z karmieniem? Dziecko wymaga dokarmiania lub rani Twoje piersi? Odczuwasz ból w trakcie karmienia? Twój Mały Człowiek rośnie zbyt wolno?

W czasie wizyty, która zwykle trwa 1,5 – 2h zbadam Twoje piersi, porozmawiamy o stanie Twojego zdrowia i przebiegu ciąży oraz porodu. Zbadam również dziecko – ocenię budowę jego jamy ustnej, języka oraz zważę. Obejrzę w jaki sposób się karmicie, ustalimy co stanowi największy problem a następnie otrzymasz ode mnie plan naprawczy. Zalecenia otrzymasz na piśmie, w sposób dla siebie jasny i zrozumiały. Pozostaniemy w kontakcie i w razie potrzeby umówimy się na wizytę kontrolną. Większość problemów udaje się rozwiązać w trakcie jednej wizyty i to naprawdę niewielkim wysiłkiem! Nie poddawaj się – droga mleczna bywa trudna, ale ogromnie satysfakcjonująca.

Wiem, że problemy z laktacją bardzo często wymagają wizyt pilnych i natychmiastowych dlatego na poradę laktacyjną możesz umówić się również w godzinach późnowieczornych, w weekendy i dni świąteczne.


Przygotowanie do karmienia piersią - w trakcie 1,5h zbadam Twoje piersi, przekażę pigułkę wiedzy laktacyjnej i opowiem o początkach karmienia piersią. Omówimy Twoje obawy związane z karmieniem piersią. Otrzymasz ode mnie materiały o udanym starcie w laktacji.

Wizyty pielęgnacyjne

Wróciliście do domu i…co dalej? Jeśli obawiacie się pierwszej kąpieli, nie wiecie w jaki sposób prawidłowo nosić swoje dziecko ani czy pępek goi się prawidłowo? Doświadczacie poczucia bezradności?

Oferuję wizytę pielęgnacyjną. W 1,5h wykąpiemy wspólnie dziecko, pokażę Wam jak przewinąć, podnosić i ukoić Malucha oraz zobaczymy czy Wasz noworodkowy kącik nie potrzebuje jakiejś zmiany. Możemy też porozmawiać o kosmetykach i sposobach radzenia sobie z najczęstszymi dolegliwościami małych ludzi. Porozmawiamy o „kolce” i jak sobie z nią radzić. W trakcie wizyty pielęgnacyjnej obejmuję opieką również mamę (kontrola gojenia ran).

Edukacja nastolatków

Jesteś rodzicem nastolatka? Nie wiesz jak zagaić oraz jakich naprawdę informacji potrzebuje Twoje dziecko? Nie jesteś pewien, czy Twoja wiedza jest wystarczająca?

Zapraszam do umówienia spotkania edukacyjnego z zakresu higieny menstruacji(rozmowa o dostępnych środkach higieny), edukacji seksualnej. Zakres omawianych tematów ustalamy wspólnie, mogą one obejmować edukację dotycząca cyklu miesięcznego, antykoncepcji oraz naturalnych metod planowania rodziny. Omawiam również ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową.

Doświadczenie jako edukator zdobywałam w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz liceach. Wykorzystuję prezentacje multimedialne oraz materiały edukacyjne.

Indywidualna szkoła rodzenia w miejscu zamieszkania

Jeśli nie masz ochoty czy czasu na grupowe szkoły rodzenia – to usługa dla Ciebie. W trakcie 2 spotkań trwających 3 godziny otrzymacie wiedzę w pigułce dobraną na miarę Waszych potrzeb.

Zależnie od drogi porodu przygotuję Cię do porodu naturalnego oraz do cięcia cesarskiego.

 • Opowiem o przebiegu porodu, o metodach łagodzenia bólu, o tym co sprzyja porodowi naturalnemu a co może mu przeszkodzić
 • Omówimy plan porodu i dowiecie się jakie macie prawa
 • Przygotuję Was na pierwsze doby z dzieckiem, pokażę jak przewijać, podnosić i kąpać ( poćwiczycie z całkiem cierpliwą lalką!), wyjaśnię istotę kontaktu skóra do skóry
 • W warunkach domowych możemy również omówić Wasz pomysł na kącik dla dziecka
 • Przekażę wiedzę z zakresu laktacji, tak by Wasza mleczna droga mogła rozpocząć się bez przeszkód
 • Porozmawiamy o połogu i wyzwaniach pierwszych tygodni po porodzie – pielęgnacji krocza oraz rany po cięciu cesarskim
 • Przejrzymy razem torbę do szpitala lub ustalimy co do niej włożyć

Zajęcia przygotowuję indywidualnie – razem ustalamy, czego potrzebujecie i w jakim zakresie. Na zajęcia przywożę prezentacje oraz materiały pomocnicze- lalkę, pieluchy, ubrania.

Po zajęciach otrzymujecie skrypt z przydatnymi informacjami.